کمپرسور کولر گازی چیست چه وظیفه ای را عهده دار می باشد؟

سیستم های خنک کننده و کولر گازی از اجزایی دقیق و مختلف تشکیل شده است که پروسه و نتیجه نهایی همه اجزاء تشکیل شده ایجاد و راحتی و خنک کنندگی فضای مورد نظر شما می باشد . هر بخشی از یک کولرگازی وظیفه و اهمیتی دارد اما برخی از این قطعات مستلزم توجه خاصی  هستند ، یکی از این قطعات کمپروسور یک دستگاه است که به صورت اساسی قلب یک کولر گازی محسوب می شوند.

یک سیستم تهویه مطبوع بدون کمپروسور نمیتواند کار کند به این علت که وظیفه اصلی یک کمپروسور کمپرس و متراکم کردن گاز مبرد می باشد ، دقت به قدرت و ساختار آن بسیار مهم و حیاطی است به این علت که وجود یک کمپروسور بی کیفیت سیکل خنک کنندگی کمتر را در پی خواهد داشت.

مبانی کمپرسور:

کمپروسور قطعه اصلی یک کولر گازی به حساب می آید این کمپروسور باید در فضای باز قرار گیرد و وظیفه آن این است که مبرد مورد نیاز جهت انتقال از طریق کویل های یونیت های داخلی و خارجی و همچنین متراکم کردن و کمپرس کردن گاز مبرد و همینطور بهره بردن از انرژی به مبرد را به گردش بگزارد.

هنگامی که شما از یک کولر گازی انتظار خنک کنندگی ایده آلی را دارید باید بدنبال کولر گازی با کمپروسور قدرتمند می باشید . یک موتور قدرتمند کمپروسور که خود به عنوان یک موتور مستقل که از یک سیلندر و پیستون ساخته شده است . کمپروسور فشرده سازی مبرد گاز خنک کنندگی یک سیستم را بر عهده دارد که این باعث می شود گاز مبرد کمپرس و درجه حرارت آن پائین تر آیدو تبدیل به مایع می شود و با فشار مایع را از طریق خطوط ارتباطی به یونیت داخلی منتقل می نمایند و در یونیت داخلی مایع ارسال شده تبخیر شده و کرما را از خانه شما جذب میکنند ، مبرد در اخر منجر به بازگشت به کمپروسور چرخه دوباره می باشد.

به صورت کلی می توان همه ی کمپروسور های تولید شده را در سراسر جهان به سه گروه تقسیم کرد :

1 : کمپروسور روتاری : کمپروسور هایی که به صورت عمودی به دست یک شبکه عملکرد فشرده و کمپرس گاز را انجام می دهد.

2 : کمپروسور های پیستونی : این نوع کمپروسور ها به دست یک پیستون در داخل سیلندر عملکرد کمپرس را انجام می دهد .

3 : کمپروسور های اسکرول : این نوع کمپروسور که از بهترین کمپروسور ها و پیشرفته ترین نوع کمپروسورها محسوب می شود و عملکرد آنها به صورت سانتریفیوژی و چرخشی عمل می کندد و به صورت عمومی از انواع کمپروسور های دیگر پر کازآمد تر و طول عمر بیشتری نسبت به بقیه دارند.

شرایط آب و هوایی کمپرسور ها:

شرایط کارکرد محیطی کمپرسور کولر گازی با دقت به محلی که قرار است در آن فعالیت کنند خیلی مهم است به صورت یک قاعده کلی کمپروسور های تولید شده از نظر شرایط آب و هوایی به دو گروه T1 و T3 تقسیم بندی می شوند . شرایط آب و هوایی T1 به مناطقی معتدل و نیمه معتدل و کوهستانی اطلاق می شود که شرایط دما زیادتر از 30 درجه سانتی گراد می باشد که لازم به ذکر است فعالیت کمپروسورهای T1 در شرایط و منطقه هایی که بالاتر از 35 درجه سانتی گراد باشند اصطلاحا اورلود و از فعالیت خد باز می ایستد.

شرایط آب و هوایی T3 به شرایط و مناطقی اطلاق می شود که بسیار گرم سیر و استوایی هستند ، در این حالت کمپروسور می تواند تا 60 درجه سانتی گراد گرمای محیط را تحمل و به عملکرد خود ادامه دهند . قابل به ذکر است هیچ زمانی از کمپروسور هایی که با شرایط آب و هوایی شما مطابقت ندارد خریداری و بهره نبرید چون با این کار از هدر رفتن پول خود جلوگیری خواهید کرد.

نمایندگی فروش کولر گازی مدیا