وکیوم کولر گازی چیست و چه هنگامی باید وکیوم کولر گازی انجام گیرد؟

وکیوم کولر گازی به چه معنایی است

وکیوم به معنای تخلیه رطوبت و هوای درون سیستم خنک کننده و به وجود آوردنده خلاء برای تزریق گاز مبرّد می باشد هر چه عمل وکیوم و تخلیه بهتر انجام شود مقدار خنک کنندگی دستگاه افزایش یافته و برای سرد کردن مدت زمان پائین تری کمپرسور باید کار نماید در آخر برق پائین تری مصرف و مدت عمر وسیله خنک کننده افزایش می یابد.

به چه دلیل باید کولر گازی را وکیوم کنیم؟

دلیل وکیوم کردن کولر گازی گرفتن هوا و رطوبت درون لوله های کولر گازی می باشد. وکیوم کردن کولر گازی کمک میکند تا هوا و رطوبت احتمالی موجود در داخل لوله ها و کولر گازی گرفته شود تا گازی که درون کولر گازی زده میشود به صورت خالص باشد و هیچ ناخالصی درون سیکل وجود نداشته باشد در ضمن وجود رطوبت احتمالی داخل سیگل کولر گازی سبب آسیب دیدن جبران ناپذیر کولر گازی میشود.

چه زمانی باید وکیوم کولر گازی را انجام داد؟

بهترین زمان انجام وکیوم زمان نصب و راه اندازی دستگاه می باشد.

ولی متأسفانه به علت هایی برخی از شرکت هایی که  نمایندگی نصب کولرهای گازی را دارند به این مهم اهمیّت لازم را نداده و نصّابها هم شانه از بار این مسئولیّت خالی نموده و غالباً کولرهای گازی بدون اینکه وکیوم شوند راه اندازی و تحویل مشتری می گردد. بیشتر مردم و حتی برخی از فروشندگان عمده کولرگازی هم هیچ اطلاعی از وکیوم کردن نداشته و این عدم اطلاع سبب ضرر و زیان به مردم و در کل به اقتصاد کشور می گردد. به خصوص که در این شرایط تحریم باید بیشترین بهره بردن را از امکانات موجود نموده و از اسراف و تبذیر و خرابیها جلوگیری نماییم جدای از اینکه این نوع سهل انگاری ها حق الناس می آورد و عواقب بدش برای افرادی است که به این موارد اهمیّت نمی دهند.

با دقت به اهمیت بالایی که وکیوم کردن کولر گازی دارد ما این احتیاج را احساس کردیم که در صورتی که روزی شما خودتان قصد نصب کولر گازی خود را داشتید عمل وکیوم کولر گازی را هم حتما انجام دهید.

نمایندگی کولر گازی مدیا