دلیل یخ زدن کولر گازی در تابستان چیست؟

احتمال دارد شما هم با صحنه یخ زدن کولر گازی رو به رو شده باشید. 

چه هنگامی کولر گازی شما یخ میزند ؟

کولر گازی در دو صورت امکان یخ زدن دارد:

 

حالت تابستانه یا سرمایش

حالت زمستانه یا گرمایش

 

یخ زدن کولر گازی در حالت سرمایش یا تابستانه چگونه است؟

یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان علت های زیادی دارد که ما به صورت کاملا ساده به بیان علت هایی میپردازیم که از شایع ترین علت های یخ زدن است که شما با خواندن آن به اصل موضوع پی خواهید برد البته علت های خیلی نادر و اندکی هم هست که به صورت کاملا تخصصی باید به آن پرداخت که از حوصله این بحث خارج خواهد بود و احتیاج به تعمیر کولر گازی شما به دست متخصص خواهد بود.

چنانچه که احتیاجبه هر نوع تعمیرات و سرویس کولر گازی خود احتیاج دارید، قادرید درخواست تعمیرات خود را از راه فرم ثبت درخواست آنلاین زیر و یا تماس ثبت نمایید.

عدم وجود گاز کافی در کولر گازی و احتیاج به شارژ گاز داشتن

در صورتی که کولر گازی شما به هر دلیل هایی همانند نشتی گاز فرئون یا جا به جایی کولر گازی کمبود گاز داشته باشد یا از گاز کافی برخوردار نباشد سیکل سرمایش با ایراد مواجه شده و باعث یخ زدن در پنل داخلی یا لوله های کولر گازی خواهد شد که شما میتوانید با شارژ کردن گاز کولر گازی این مشکل را برطرف کنید.

گرفتگی در لوله های کولر گازی یا قطع های داخلی کولر گازی

چنانچه که لوله مویی یا قطعه هایی مانند شیربرقی کولر گازی یا لوله های ارتباطی کولر گازی گرفتگی داشته باشند امکان یخ زدن کولر گازی خیلی زیاد است.

یکسره کار کردن کمپرسور

چنانچه که به دلیل هر یک از مشکلاتی همانند خرابی برد فرمان یا خرابی سنسور کولر گازی یا خرابی کمپرسور یا قطعه هایی همانند کنتاکتور کمپرسور کولر گازی شما به صورت یکسره کار کند باعث یخ زدن در پنل داخلی و قسمت هایی از کولر گازی خواهد شد.

خرابی فن بلوور یا همان فن داخلی (اواپراتور)

یک از مهم ترین قطعه های کولر گازی فن بلوور داخلی است که سبب میشود هوای گرم به داخل پنل کشیده شده که با تماس با کویل های اواپراتور سرد به هوای سرد تبدیل شده و به محیط بازگشت داده میشود در صورتی که فن بلوور نتواند هوای سرد را به آسانی از روی کویل های داخلی (اواپراتور) تخلیه کند حتما پنل داخلی آ؛از به یخ زدن خواهد کرد ولی تخلیه نشدن کامل هوا از روی فین های پنل داخلی قادر است دلایل زیر را داشته باشد :

1-کثیف بودن فیلتر های کولر گازی

2-خرابی فن بلیور

3-سوختن موتور فن یا راه انداز بلور داخلی

کولر گازی با هر یک از علت های بالا امکان یخ زدن در بخش های مختلف را خواهد داشت که باید سنجیده و عیب اصلی را پیدا کرد البته شما برای رفع کردن هر یک از این اشکلات احتیاج به ابزار و تخصص کافی دارید که توصیه میشود چنانچه که از تخصص کافی برخوردار نیستید به تنهایی این کار را انحام ندهید.

استفاده از کولر گازی(مثلا کولر مدیا) در هوای تقریبا سرد

هنگامی که هوای بیرون نسبتا سرد است تلاش کنید که از حالت فن کولر گازی استفاده کنید چون بهره بردن زیادتر از حد از حالت سرمایش باعث یخ زدن سیکل و لوله ها خواهد شد.

نمایندگی کولر گازی مدیا در ایران